Finansowanie inwestycji - programy gminne
Przewiń do artykułu
Menu

Wymiana kotła, ocieplenie domu czy montaż odnawialnych źródeł energii to przede wszystkim wyzwanie finansowe. Jakie źródła finansowania inwestycji znajdziesz w naszej gminie?

 

1) Program Ograniczania Niskiej Emisji

Mieszkańcy naszego miasta mogą ubiegać się o dofinansowanie do:

  1. modernizacji systemów grzewczych polegających na wymianie starego źródła ciepła na: kocioł opalany paliwami stałymi (węgiel kamienny lub biomasa), kocioł gazowy, olejowy, ogrzewanie elektryczne oraz pompę ciepła w wysokości do 60% kosztów kwalifikowanych. Maksymalna kwota dotacji wynosi 6 000 złotych.
  2. węzła cieplnego przy przyłączu budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej w wysokości do 80% kosztów kwalifikowanych.

Wnioski o udzielenie dotacji przyjmowane są w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia w danym roku kalendarzowym na rok następny.

 

FOTO:komercyjneprojekty.pl

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl